Turlavas pagasta pārvalde / Izglītība
Turlavas pagasta pārvalde
·  Turlavas skola
·  Pieaugušo izglītība
·  Braukšanas izdevumu kompensācija
Turlavas pagasta pārvalde
Gundegas 1,
Turlavas pagasts; Kuldīgas novads, LV-3329
Latvija

+371 63372343
+371 63372369
turlava@kuldiga.lv

<< Oktobris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

TURLAVAS PAMATSKOLAS MĀJAS LAPA ATRODAS ŠEIT 

 


Lai uzzinātu jūsu vēlmes un uzlabotu mācību procesa kvalitāti Turlavas pamatskolā, aicinām vecākus aizpildīt veidlapu, kas pieejama šeit un iesniegt to skolā!

 


 Labdien, cienījamie vecāki!

 

Šis ir tas brīdis, kad,  daudz citētiem dzejnieka vārdiem runājot,  jātaisa ne no –kā. Arī mēs esam sataisījuši praktiski no nulles, domājot par to, ka ir daudzas tik pierastas lietas, bez kurām skola tā kā īsti nešķietas skola.     Izglītības ministrijas skaidrojums naudas nogriešanai pamatojas apsvērumā, ka skola līdz šim ir pildījusi ne savas funkcijas: bez tiešā izglītošanas procesa nodarbojusies arī ar sociālo un kultūras darbu, t.i. pagarinātās dienas darba  grupu darbs tiek noreducēts uz bērnu pieskatīšanu, bet pulciņi tā kā piederas kultūras namiem, protams, ja tādi ir. Tāpēc izglītībai naudas vajag pavisam nedaudz, jo  bērnu ir par maz, skolotāju par daudz, un lauku skolas drīkst pastāvēt vienīgi pie nosacījuma, ka ir augsti efektīvas, t.i. dara daudz, bet neizmaksā neko – pārtiek no svaiga gaisa un mīlestības. Svaiga gaisa laukos ir pārpārēm, bet mīlestība tā kā būtu Dieva dāvana, tātad arī tās ir daudz.Tāpēc  mūsu skola saviem bērniem piedāvās šādas  interešu izglītības iespējas:

 

Ansambļi mazajiem un lielajiem skolotājas Agneses Čīčes vadībā, vizuālās mākslas nodarbības  pie skolotājas L.A.Grīnvaldes, iespēju spēlēt teātri kopā ar Lieni Kaltnieci un dejot tautas dejas  kopā ar Ingūnu Zīlīti, aerobikas prasmēs  meitenes turpinās trenēt Džanita Freija, bet par visa veida sportošanu rūpēsies skolotājs Alberts Leimanis.

Meitenēm rokdarbos palīdzēs Anete Piķe, bet aušanas pamatus interesentiem gatava ierādīt skolotāja Māra Strauta. Labi aizmirsts, bet perspektīvs jaunums mūsu skolā ir darbošanās folkloras kopā, ko kopīgiem spēkiem uzņēmušās nodrošināt skolotājas A.Čīče, L.Pelēkā un I.Freimane. Kā pulciņš, tātad ne obligāts, tiek  piedāvāta iespēja padziļināti apgūt  datorprasmes, īpaši domājot par bērniem, kuriem ikdienā dators nav pieejams.  Iesniegumi no vecākiem tiek gaidīti līdz  trešdienai  ieskaitot.

Tāpat ātri rakstīt iesniegumus tiek lūgti tie vecāki, kuru bērniem Mazajā skoliņā nepieciešama pagarinātās dienas darba grupa – Jūsu bērnam tiek nodrošināta  pieskatīšana kopā ar mācīšanos un izklaidi līdz autobusa atiešana māju virzienā. Tāpat  iesniegumi tiek lūgti no vecākiem par fakultatīva- jām stundām angļu valodā un krievu valodā.

 

Tāpat kā citus gadus Jūsu bērniem būs iespējas saņemt pedagogu individuālas  konsultācijas mācību priekšmetā skolotāja norādītajā laikā . Šī lieta  sakārtosies līdz septembra beigām, jo vēl šobrīd nav zināms, cik īsti naudas seko bērnam, un, ja neseko, tad kā lai izgrozās. Tāpēc arī vēl šonedēļ  nebūs patstāvīgais stundu saraksts. Daudz maz droši varam rēķināties vienīgi ar pašvaldības naudu, un arī tikai tad, ja valsts kase pildās.

Šonedēl tiekas gan Skolēnu dome (konsultē L.Zīberga), gan Skolas padome (ja kāds no vecākiem jūt vēlmi piebiedroties, lai risinātu šī brīža aktuālās problēmas, lūgums zvanīt Zandai Spuļģītei mob.t.- 26263960 ).

 

No oktobra darbu uzsāks logopēds, kas strādās ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Turpināt no iepriekšējā gada tradīcijām gribētu arī mazo bērnu kori (dzied visi), taču vēl īsti nav zināms skolotājas Agneses lekciju saraksts, līdz ar to arī viņas laika iespējas. Gribam izdarīt tā, lai katram skolas bērnam būtu iespēja attīstīt sevi un parādīt sevi gan mācībās, gan ārpus tām, - lai visi redz, ka es augu.

Šonedēļ būtu  jātiek galā ar pedagogu tarifikāciju, statistikas atskaitēm, dokumentāciju un darba plāniem vismaz 1.semestrim. Būtu, taču buksē jaunā datu  bāzes sistēma, kas līdzīgi iepriekšējām  nu nemaz negrib būt paklausīga un ik pa brīdim iecērtas, t.i. uzkaras.

 

Esam sev uzdevuši piedalīties projekta izstrādē Sorosa fonda konkursam, taču idejas un to izstrāde nāk  lēni un smagi. Ceru, ka izdosies.

 

Vēl par labām lietām – Turlavas kronis ir padiņģējies ar piegādātājiem, un pusdienu maksa ir palikusi iepriekšējā gada līmenī – Ls0.45, pirmsskolas mazajiem attiecīgi Ls1.oo par trim ēdienreizēm.

 

Darbu kā skolas medmāsa turpinās arī mums visiem mīļā Benita Rancāne, un pirmās potēšanas kūres sākas jau šonedēļ. Taču nebūs zobārsta apmeklējumu, jo tam naudu izdomāt nespējam, tāpat atkrīt piena dzeršana. Valsts dotā brīvpusdienu nauda ļaus pirmklasniekiem tikt arī pie launaga pēcpusdienā, pārējie pie tējas varēs nopirkt svaigi ceptu maizīti (Ls 0,12) vai uzkost no pusdienām pāri palikušo maizīti (varbūt kāds nezin, ko darīt ar iepriekšēja gada ievārījumiem – var atdod skolas bērniem!).

 

Sākas rudens, daudzuprāt skaistākais gadalaiks. Miglainie rīti, aizejošās dzērves, sēnes, ogas un kartupeļu lauki. Ražas laiks. Dzejas laiks.

 

 maza mana tēvuzeme

divu roku platumā

mīla mana tēvuzeme

divu roku siltumā

dziļa mana tēvuzeme

visa mūža garumā

                               /K.Skujenieks/

    

   

 

 Saulainu atvasaru un saulainas domas vēlot,skolas direktore I.Uzulēna

 

Turlavā, 2009.gada 10.septembrī

 

 


Ja Tavas rokās ir šī diena,

būsi mazāk atkarīgs  no nākamās.

                                  /Seneka/

 

         Ar šī senās Romas prātvēdera viedajām rindām no mums pavasarī, noslēdzot mācību gadu,  atvadījās mūsu ministre Tatjana Koķe .

Vasara pagājusi, pilna neizpratnes par procesiem valstī un dažnedažādām aktivitātēm, jaunajām pašvaldībām nomainot vecās. Kā vienmēr, ir apmierinātie un ne pārāk, ir nosacītie vinnētāji un tādi, kas tā nejūtas. Bet vasara bija arī saules, silta lietus un puķu smaržas pārpilna. Nu jau sācies ražas laiks- arī mums ir prieks par to, kas labi sanācis. Tie ir mūsu absolventi, kuri atraduši nākamās skolas, tā ir mūsu skola, kura atkal pēc vasaras darbiem kļuvusi par kādu drusku skaistāka un mājīgāka. Skolas personāls, lai arī nobažījies, tomēr ar prieku gaida bērnus un arī vecākus, cerot ka sadarbojoties nonāksim pie labiem rezultātiem.  Ir skolotāji visos mācību priekšmetos (kā matemātiķe darbu uzsāk Ilona Freimane no Sermītes), pamainījušies būs klašu audzinātāji ( mūzikas skolotājai Agnesei ir izdevies tikt budžeta grupā LU un mēs visiem spēkiem centīsimies atbalstīt viņas studijas). Par skolas labo auru vēl joprojām ir gatavs rūpēties tehniskais personāls un, protams, mēs visi kopā – audzēkņi, pedagogi un vecāki. Vēl nav īstas skaidrības par fakultatīvo un interešu izglītības nodarbībām,- visu prasīto nedabūsim, jo katastrofāli trūkst naudas.

 

Daudzas lietas noskaidrosies līdz nedēļas beigām. Lai bērniem būtu vieglāk pielāgoties  skolas darba ritmam, plānojam šo nedēļu vieglāku:

2.IX – no 9.oo līdz 12.oo -tiek dalītas grāmatas un ar klases audzinātāju pārrunātas visas aktuālās lietas;

3.IX – no 9.oo līdz 14.oo – mācību stundas;

4..IX – no 10.oo līdz 14.oo – sporta diena;

 

Visas šīs 3 dienas pagasta pārvalde maksā par pusdienām skolēniem un 5/6 gadīgiem, no 7.septembra  pusdienu maksa Ls 0,50 par dienu,” Lāčuka” bērniem dienas maksa - Ls 1.10;

 

Autobuss kursē parastajā maršrutā, un domājams, ka mājupbraukšana turpmāk būs ap 16.oo (jo ceram, ka pulciņi tomēr būs).

 

Un vēl par to, kā būt savas dzīves saimniekiem un kā mācīties tādiem tapt. Sorosa fonds piedāvā iespēju lauku skolām paplašināt savu darbošanās loku, veidojoties par sava pagasta izglītības, kultūras un sociālo aktivitāšu centru. Arī mēs

gribam mēģināt iegūt atbalstu un tādejādi nodrošināt skolas pastāvēšanu nākotnē. Kas ir tās Jūsu ģimenes  vajadzības, ko varētu apmierināt šāds centrs? Lūdzu  atbildiet uz jautājumiem, un aizpildīto lapu palūdziet bērnu atnest uz skolu un nodot audzinātājai vai man. Tāpat, lūdzu, izmantojiet A.Krūmiņas piedāvāto iespēju saņemt bērnam brīvpusdienas, ja ir piemērojami attiecīgie kritēriji.

 

  Ar cieņu- skolas direktore  I.Uzulēna 01.09.2009   

   

 


 

  

Turlavas pamatskolas 9.klases izlaidums 2009.gada maijā  

 

 


 MARTĀ
 
07.03. - mazajā skolā paredzēts konkurss "Saturaties, meitenes!" 
11.03  - sadziedāšanās svetki visa rajona pirmsskoniekiem
11.03.- skrundā vieglatlētikas sacensības manēžā   
vēl martā  - rajona olimpiades viz.m. 5.-9.kl. un krievu valodā, mājturībā
             5.-8.kl., un 2.klašu     atklātā olimp.;
          -  sadraudzības vakarus iecerējušas 8. un 9.klses (14. un 19.03);
          - projektu darbs un 9.klases izmēģinājuma sesija (17.-19.03.);
          - pavasara brīvdienas no 20. līdz 30. martam ieskaitot,
31.martā - atsākas mācības

FEBRUĀRĪ
 
 
1.Februārī  - Žurkas gada sagaidīšanas svētki Mazajā skolā, skolēnu
   uzstāšanās Kuldīgas SD organizētajā Popielā;
8.Februārī - prāta spēle "Vai esi gudrāks par 5. klasnieku?", bet 9.klase
   cenšas noorganizēt draudzēšanās pasākumu ar kaimiņu skolu 9.klasēm.
15.Februārī - Valentīndienas ballīte, 
 
Dalība rajona rīkotajās sporta sacensībās, Sveču laiks Mazajā skolā un angļu valodas starpskolu konkurss Lielajā skolā.
 
29. Februārī - iecerēts skolotāju brauciens uz izstādi Rīgā -Skola 2008.
 
JANVĀRĪ
 
25.janvārī - Cāļus skaita janvārī – simboliska 5.klases uzņemšana Lielajā
      skolā, ko organizēja7.klase, vakara diskotēkā spēlēja 9.klases zēni;
 
22.janvārī - skolas meiteņu un zēnu komandas piedalījās rajona tautas
     bumbas sacensībās, kopvērtējumā – 4.vieta;
 
28.janvārī - 8./9.klašu audzēkņi piedalījās rajona latv.valodas olimpiādē,
     kur L.Strauta ieguva 2.vietu savā klašu grupā;
30.janvārī -  Skolēnu domes pārstāvji piedalās BJIIC seminārā par jauniešu
     projektiem;
 

2. un 3.klašu skolēni katru piektdienu dodas uz peldētprasmes nodarbībam  Sporta skolas baseinā;